Ugnės Paužaitės tapybos paroda „Atodangos“

Pirmomis pavasario dienomis atidaryta Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazijos IV klasės mokinės Ugnės Paužaitės personalinė tapybos darbų paroda „atodangos“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Šančių padalinyje.
„atodangos“ – pirmoji U. Paužaitės paroda. Ugnės tapyba – akrilas ant drobės. Jaunosios menininkės darbai įvairūs: nuo ekspresyvaus potėpio mentele ir teptuku iki subtilių šviesos ir spalvos perėjimų. Fantazijos kupinuose mistiniuose peizažuose galima įžvelgti ir čiurlionišką, ir šimonišką kūrybos braižą. Paveikslai stebina ir žavi savojo kelio paieškomis, savos istorijos kontempliacija. Jaunoji kūrėja puikiai jaučia ir derina spalvas, faktūrą, perteikia ritmą ir nuotaiką, dėmesingai komponuoja.
    Darbuose „Mirguliai“, „Urbanizacija“, „Kalnai“ autorė žemiškąjį realizmą pakylėja, aktualizuoja, jį mistifikuoja. Ugnės tapyboje dominuoja temų ir žanrų įvairovė: čia rasime ir peizažą, tačiau sudvasintą, ir figūrines kompozicijas, tačiau simboliškas, ir abstrakcijas, tačiau ekspresyvias. Menininkė žiūrovui atidengia savo kūrybos, požiūrių sluoksnius po truputį, kaip kad kalnų atodangos atskleidžia savasties daugiasluoksniškumą.
Parodos, kuri veiks iki kovo 29 d., paveikslai kviečia lankytojus įsižiūrėti į juos, įsijausti, pabūti su savimi, pamedituoti.
Parengė Aida Čižikaitė.

Šiuolaikiška interneto svetainė jaunimui