Susitikimas su rašytoja Jurga Tumasonyte

Sausio 16 d. Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazijos mokiniai turėjo unikalią galimybę susitikti su talentinga šių dienų rašytoja Jurga Tumasonyte. Tai jauna ir žavi asmenybė, neseniai išleidusi didelio skaitytojų ir literatūros ekspertų sulaukusią antrąją savo knygą “Undinės”. Šios knygos istorijos, pasižyminčios temų unikalumu, žodžio meistryste, tradicinio lyrinio pasakojimo ir magiškojo realizmo derme, buvo šio susitikimo leitmotyvas. Mūsų gimnazistai domėjosi, ar apsakymų personažai ir vaizduojami įvykiai turi sąsajų su realybe, ar tai tik jos išmonės vaisius, klausinėjo, kas ją įkvepia kurti, kokie rašytojai turėjo įtakos jos, kaip rašytojos, formavimuisi, kaip jį vertina jiems įdomių autorių kūrybą. Autorė taip pat paskaitė intriguojančių komiškų vaizdelių iš savo knygelės “Knygyno istorijos”, papasakojo apie jau sukurtą, bet dar neišleistą romaną, apie jos kūrinių planuojamą ekranizaciją, kurios ėmėsi mūsų kino grandas Algimantas Puipa. Taip pat jauna kūrėja įtaigiai atskleidė savo patirtis, kai gyveno Kaune Šilainiuose ir mokėsi J. Basanavičiaus ir “Aušros” gimnazijose, pateikė įdomių istorijų apie tai, kas ją paskatino rinktis rašytojos kelią, kokias knygas ji pati skaito, kokius projektus kuria. Ši menininkė sužavėjo šiltu bendravimu, nuoširdžiai atsakydama į jai užduodamus klausimus gebėjo sukurti jaukią susitikimo atmosferą. Renginį organizavo gimnazijos bibliotekos vedėja Alė Spiridonovienė ir lietuvių kalbos bei literatūros mokytoja Vilma Grigienė.