Susitikimas su rašytoja Gabija Grušaite

Sausio 8 d. Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazijoje įvyko susitikimas su jauna talentinga rašytoja Gabija Grušaite ir jos knygos „Stasys Šaltoka. Vieneri metai“, kuri yra viena iš Metų knygos rinkimų nominančių, pristatymas. Susitikimui su rašytoja mokiniai ruošėsi drauge su lietuvių kalbos ir literatūros mokytojomis Vilma Grigiene, Edita Baltuškiene, Jūrate Slaviniene ir Gintare Bersėniene. Gimnazistai skaitė jaunosios autorės romaną, diskutavo, domėjosi jos kūryba.
    Gabija Grušaitė sužavėjo mokinius šiltu bendravimu, intriguojančia mokymosi ir profesinės veiklos patirtimi, kelionių geografija, asmenybės drąsa ir ryžtingumu. Žiūrint į šią žavią moterį atrodė, kad visas pasaulis jaunam žmogui yra atviras, tereikia tik didelio noro ir visos galimybės tiesiog atsiveria. Ji papasakojo mokiniams daug įdomių detalių apie savo gyvenimo ir kūrybinius ieškojimus, knygos atsiradimo aplinkybes, kūrybos vertinimus. Lietuvoje autorė yra gavusi Jurgos Ivanauskaitės premiją. Ypač įdomu buvo tai, kad jos kūryba pelnė tarptautinį pripažinimą, jos knyga , išversta į anglų kalbą buvo įvertinta Malaizijos skaitytojų.
    Mūsų gimnazistai (iš pradžių buvę nedrąsūs, paskui tapo aktyvesni) uždavinėjo klausimus apie kūrybą, keliones, gyvenimą Malaizijoje, mylimus šuniukus, į kuriuos rašytoja mielai atsakinėjo. Jos pavyzdys įkvėpė mokinius kurti, eksperimentuoti, domėtis šiuolaikine literatūra, nebijoti iššūkių, Po susitikimo visi buvo kupini gerų emocijų, įspūdžių.
Metų knygas ir šį susitikimą gimnazijai padovanojo Nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka.
    Renginį organizavo bibliotekos vedėja Alė Spiridonovienė ir lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Vilma Grigienė.