Projektas „Pažink valstybę“

Ugdymo plėtotės centro drauge su Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos Valstybės pažinimo centru organizuotame projekte „Pažink valstybę“ dalyvavo Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazijos I a klasės mokiniai.
    Projekte „Pažink valstybę“ nagrinėjome kultūros sritį.
    Pirmąjame susirinkime spalio mėnesį susibūrėme į grupę ir išsikėlėme problemą kurią norėjome įdėmiau ištirti. Tai „Kelias į mokyklą“. Parengėme ir išdalinome gimnazijoje 100 anketų . Ištyrėme kuriomis gatvėmis mokiniai atvyksta ir išvyksta iš gimnazijos. Taip pat sužinojome su kokiomis saugumo, apšvietimo, viešųjų erdvių estetikos problemomis mokiniai susiduria, bei kokių turi idėjų padėčiai gerinti.
Lapkričio 9d. anketų duomenis suskaičiavus ir apibendrinusi rezultatus, I klasės tyrėjų grupė grupė, lydima istorijos mokytojo ir projektą kuruojančios direktoriaus pavaduotojos apsilankė Kauno miesto centro seniūnijoje. Susitikime susipažinome su Kauno miesto savivaldybės planais ir iniciatyvomis kurios iš esmės pakeis artimiausią mokyklos aplinką rekonstruojant Griunvaldo gatvę, atveriant visuomenei naują parką dabar uždaroje Karo ligoninės teritorijoje.
    Kauno centro seniūnas išklausė mokinių siūlymus dėl saugumo kamerų išdėstymo šalia mokyklos, pėsčiųjų perėjų šalia mokyklos saugumo problemas, susipažino su mokinių siūlymais ir idėjomis kaip pagrąžinti mokyklos rajono viešąsias erdves.
    Dalis miesto valdžios planų, ypač numatytų tolimesniam laikotarpiui ir esmingai keičiančių mokyklos artimiausią aplinką, buvo mokiniams ir pedagogams nežinomi.
Svarbiausiu projekto rezultatu galima laikyti mokinių nusiteikimą aktyviai dalyvauti svarstant miesto erdvių sutvarkymo klausimus, domėjimąsi istoriniais Kauno naujamiesčio reliktais, galimais miesto tvarkymo urbanistiniais sprendimais.
    Susitikimo seniūnijoje rezultatus gimnazijoje aptarėme su visais projekte dalyvavusiais mokiniais. „Kelią į mokyklą“, kaip mokinių pilietinę iniciatyvą planuojame pratęsti pakviečiant visus gimnazijos mokinius dalyvauti šalia gimnazijos esančių viešųjų erdvių sutvarkymo idėjų parodą. Projekto grupė išrinks geriausias mokinių idėjas ir jas pateiks Kauno miesto savivaldybei.

Parengė mokytojas Sigitas Nefas