NACIONALINIO ČEMPIONATO ,,MAKARONŲ TILTAI 2018“ MOKSLEIVIŲ ATRANKOS ETAPAS KAUNO STEPONO DARIAUS IR STASIO GIRĖNO GIMNAZIJOJE

       Makaronais galime mėgautis ne tik virtuvėje - jie gana įdomi medžiaga kurti papuošalus, paveikslus ar įvairias interjero dekoravimo detales. O vienas įdomiausių makaronų panaudojimo būdų – tiltų, atlaikančių nemenkas apkrovas, konstravimas. 1983-iaisias metais Kanadoje, Okanagano kolegijoje, vyko pirmosios makaronų tiltų konstravimo varžybos. O 1988 metais į atvirą čempionatą rinkosi studentai jau iš viso pasaulio. Dabar šios varžybos pripažintos oficialiu pasaulio čempionatu.

     Lietuvoje pradėti rengti Makaronų tiltų čempionatai 2011 metais Vilniaus Gedimino technikos universiteto  Statybos fakulteto Tiltų ir specialiųjų statinių katedros doktorantūros studentų, panorusių išbandyti savo architektūrinius, inžinerinius bei konstravimo įgūdžius, iniciatyva ir susilaukia vis didesnio susidomėjimo.

     Nelieka abejingi šiam pomėgiui ir bendrojo lavinimo įstaigų mokiniai. 2018 metų vasario 28 dieną nacionalinio čempionato ,,Makaronų tiltai 2018“ moksleivių atrankos etapas pirmą kartą vyko Kaune -  Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazijoje. VGTU Statybos valdymo ir nekilnojamojo turto katedros docentas dr. Gintautas Ambrasas mokinius supažindino su čempionato ,,Makaronų tiltai“ nuostatais, demonstruodamas skaidres papasakojo apie tiltų rūšis, paaiškino, kaip reikia konstruoti makaronų tiltą: jis turi būti ne ilgesnis kaip 42 cm,  iki 10 cm pločio, aukštis – iki 10 cm, statomas iš makaronų, jie sutvirtinami plastilinu, darbo trukmė – 45 min.

    Septynios įvairaus amžiaus gimnazistų grupės, gavę po 400 g lietuviškų ,,Pasakos“ spagečių ir po keturis gabalėlius plastilino, ėmėsi darbo. Laikas neprailgo nei konstruojantiems, nei stebintiems kūrybinį procesą. Susėdę puslankiu pradėjome bandymus, kaip supratome -  pačią įdomiausią čempionato dalį. Kiekvienos komandos tiltai buvo išmatuoti ir pasverti, galiausiai apkraunami koncentruota jėga tilto tarpatramio viduryje iki tilto suirimo. Periodiškai salėje įsivyraudavo mirtina tyla (kai apkrova būdavo padidinama), jeigu suskaičiavus iki trijų tiltas išlikdavo – nuaidėdavo džiaugsmo šūksniai, plojimai, svarstymai, kiek svorio dar pridėti. Didžiausią apkrovą – 1600 g – išlaikė Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazijos trečiokų sukonstruotas tiltas, kurį gerb. doc. Gintautas Ambrasas pavadino ,,architektūros šedevru“ (tikrai buvo gražus !). Sveikiname Moniką Lankaitę, Osvaldą Baromą ir Aivarą Dulkę – jie balandžio mėnesį vyks į moksleivių čempionatą, kuris bus organizuojamas Vilniuje.

 

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Vitalija Venskauskienė

 

 

 

 

 

 

 

 

Pamoka Laikas
1 08.00-08.45
2 08.55-09.40
3 09.50-10.35
4 11.05-11.50
5 12.00-12.45
6 12.55-13.40
7 13.50-14.35
 


Karinės oro pajėgos

 

Draugiškas internetas „Saugesnis internetas“ – tai programa, skirta atkreipti visuomenės dėmesį į nelegalią ir žalingą informaciją internete.


 

Šiuolaikiška interneto svetainė jaunimui

Užeikite


 © 2006 | Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazija