VIKTORINA KAUNO MIESTO ABITURIENTAMS

Speiguotą kovo pirmosios dieną Kauno bendrojo ugdymo mokyklų 12 klasių mokiniai rinkosi į Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazijoje vykusią viktoriną ,,Kartojimas – mokslų motina“. Abiturientai varžėsi atpažindamos privalomus autorius pagal pateiktus kūrybos bruožus, kontekstus, gebėjo sieti nurodytas temas su konkretaus autoriaus kūriniu, skaitant pateiktas ištraukas reikėjo atpažinti kūrinį ir pasakyti jo autorių, buvo proga nepasiklysti žanrų įvairovėje, pasvarstyti, kuris iš pateiktų kūrinių buvo sukurtas anksčiau, pasikliauti loginiu mąstymu, atpažinti ir ištaisyti originaliame tekste įsivėlusią klaidą. Daugiausia emocijų sukėlė paskutinioji - kūrybinė – užduotis: reikėjo suvaidinti burtų keliu ištraukto kūrinio ištraukėlę, komisija vertino originalumą, aiškumą, aktorinį profesionalumą.
        Iš galimų 50 taškų daugiausia (43) surinko ir pirmąją vietą iškovojo Kauno ,,Santaros“ gimnazijos ketvirtokų komanda (mokytoja Rita Baltrušaitienė), antrosios vietos laimėtojai šeimininkai – Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazistai (mokytoja Vilma Grigienė), o trečiosios - Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazijos atstovai (mokytojos Danutė Šalčiuvienė ir Aurelija Misiūnienė).
        Sveikiname nugalėtojus ir džiaugiamės visais, radusiais laiko ir nepabūgusiais snygio bei panorusiais pasitikrinti savo žinias prieš grėsmingai artėjantį lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminą!

Lietuvių kalbos mokytoja Vitalija Venskauskienė