Europos kalbų diena

    Rugsėjo 26 dieną yra minima Europos kalbų diena. Ši diena skirta atkreipti visuomenės dėmesį į Europos kalbų ir kultūrų įvairovę, stiprinti Europos kalbų mokėjimo idėjos svarbą bei skatinti susidomėjimą daugiakalbyste. Ši diena minima nuo 2001 metų, kuriuos Europos Taryba ir Europos Komisija paskelbė Europos kalbų metais.
Europos kalbų diena jau penktąjį kartą buvo minima ir Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazijoje. Organizuotas tradicinis kalbų konkursas „Europos kalbos-geografijos labirintuose“. Idėjos sumanytoja ir pagrindinė vykdytoja yra Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazijos anglų kalbos mokytoja ekspertė Daiva Brukienė. Mokytoja į gimnaziją sukvietė Kauno mokyklų moksleivių komandas ir jas konkursui ruošusius mokytojus. Pirmame konkurso etape buvo tikrinamas dalyvių gebėjimas suprasti įvairiomis kalbomis pateiktas užuominas apie Europos šalių geografiją, suvokti kalbinio konteksto esmę bei pritaikyti geografines žinias.
Antrajame etape dalyviai dalyvavo atraktyviojoje viktorinoje. Džiugino moksleivių gebėjimas kūrybingai atlikti užduotis, mokėjimas greitai orientuotis, dirbti komandoje. Gerų emocijų atliekant šią užduotį netrūko.
Renginio pabaigoje visus pasveikino Kauno Europos centro vadovė Diana Burneikienė ir drauge su Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazijos direktore Nijole Šimkevičiene paskelbė nugalėtojus. Pirmąją vietą laimėjo KTU komanda ( anglų kalbos mokytojos ekspertės Jūratė Nakrošienė ir Neringa Požėrienė ir mokytoja Edita Jančiauskienė) antrąją-Jono Jablonskio gimnazija (anglų kalbos mokytojas Rytis Jazukevičius ir geografijos mokytoja metodininkė Jurgita Šilingienė). Trečiąją vietą užėmė A.Puškino gimnazijos mokiniai ( juos ruošė anglų kalbos mokytojos metodininkės Nina Čerenkova ir Lilija Dvilevičienė) . Pažymos įteiktos ir mokinius konsultavusiems ir gražių idėjų nestokojusiems mokytojams. Renginio idėją palaikė Kauno miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Dileta Tindžiulienė . Nuoširdžiai tikimės, kad Europos kalbų diena ir toliau ras vietą mokinių ir mokytojų širdyse, o tokie renginiai ugdys kultūrinį ir meninį mokinių skonį, skatins kūrybinius gebėjimus.


 

  

Pamoka Laikas
1 08.00-08.45
2 08.55-09.40
3 09.50-10.35
4 11.05-11.50
5 12.00-12.45
6 12.55-13.40
7 13.50-14.35
 


Karinės oro pajėgos

 

Draugiškas internetas „Saugesnis internetas“ – tai programa, skirta atkreipti visuomenės dėmesį į nelegalią ir žalingą informaciją internete.


 

Šiuolaikiška interneto svetainė jaunimui

Užeikite


 © 2006 | Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazija