Erasmus+ jaunimo mainai „ECOPRENEURSHIP“

Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazijos mokiniai Dominykas, Adas ir Aridas kartu su mokytoja Deimante sausio 22-31 d. dalyvavo Erasmus+ jaunimo mainuose „ECOPRENEURSHIP“ Stambule, Turkijoje.
Šiuose jaunimo mainuose dalyvavo 60 dalyvių (14–30 metų) iš Makedonijos, Turkijos, Jungtinės Karalystės, Serbijos, Rumunijos ir Lietuvos.
Taikant neformaliojo ugdymo metodus vyko mokymai apie ekologinę antreprenerystę. Mokiniai dirbdami grupėse, dalyvaudami debatuose, kūrybinėse dirbtuvėse, simuliacijose, vaidmenų žaidimuose įgijo žinių apie tvaraus verslo idėją, verslo planų rašymą bei ekologiją.
Šio projekto svarbi dalis – tarpkultūrinis pažinimas ir bendradarbiavimas. Kiekvieną vakarą jaunimui vyko kultūriniai vakarai, kuriuose dalyvaujančios šalys pristatė savo šalies ir miestų istoriją, įdomiausius faktus, dainas, šokius bei tradicinius patiekalus.
Dalyvaudama šiame projekte mūsų komanda įgijo YOUTHPASS sertifikatą – europinį įrankį, skirtą neformaliojo ugdymo ir savaiminio mokymosi metu įgytų kompetencijų pripažinimui.
Lietuvių komanda grįžo užmezgus nuostabių draugysčių, pilna įkvėpimo, žinių, įspūdžių, nuotykių bei ilgai neišblėsiančių prisiminimų.