Matematinis konkursas „Pa de de“

Šių metų kovo 2 dieną Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazija sulaukė svečių iš visos Lietuvos, nes vyko Respublikinis matematinis konkursas „Pa de de“. Į konkursą komandos sugūžėjo iš Kauno, Tauragės ir Šilalės. Kaunui atstovavo Dainavos progimnazija, Vinco Kudirkos progimnazija, Kazio Griniaus progimnazija, Veršvų gimnazija, Petrašiūnų progimnazija. Šilalei atstovavo Šilalės Dariaus ir Girėno progimnazija, o Tauragei – Tauragės Šaltinio progimnazija.
       Konkursą vedė Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazijos gimnazistai, komisiją sudarė matematikos mokytojos: Alma Patalauskienė ir Neringa Trinkūnienė ir 5 gimnazistai. Susirinkusius svečius sveikino gimnazijos direktorė Nijolė Šimkevičienė. Muzikinį kūrinį susirinkusiems svečiams dovanojo mūsų gimnazistai – Rugilė ir Adrijus. Po visų sveikinimų komandos išsirinko kapitonus, kurie atstovavo komandas viso renginio metu. Konkurso metu buvo 8 linksmos, šmaikščios ir išradingos rungtys. Buvo ir klausimų, ir užduočių maratonas, ir žaidimas „kas paslėpta po gaubtu“, ir ketureilio kūrimas, ir istorinės užduotys kapitonams, ir matematinio kryžiažodžio sprendimas, ir matematinė užduotis „lygtys ir nelygybės“, ir šmaikštusis „Domino“, ir matematinė viktorina, ir žinoma pati paskutinė užduotis: „Kapitonų dvikova“, kurioje varžėsi labai energingai visų komandų kapitonai. Užduočių trukmė buvo po 10 – 15 minučių. Mokiniai visose rungtyse dalyvavo kupini energijos, trykšdami dideliu noru atsakyti teisingai ir būti nugalėtojais. Nugalėtojų laukė saldieji prizai, diplomai, padėkų raštai. Pirmąją vietą iškovojo Kauno Simono Daukanto progimnazija, antrąją: Kauno Vinco Kudirkos progimnazija, trečiąja vieta dalijosi dvi komandos: tai Šilalės Dariaus ir Girėno progimnazija ir Kauno Veršvų gimnazija.
    Viso konkurso metu žiūrovai taip pat buvo įtraukti į įvairias užduotis, kurias sprendė su dideliu noru, atsakinėjo į įvairiausius klausimus, kuriuos uždavė mūsų gimnazistai. Viso renginio metu skambėjo fortepijono muzika. Kūrinius atliko mūsų gimnazistė. Gimnazijos vadovai ir matematikos mokytojai labai džiaugiasi, kad į gimnaziją atvyko tiek daug komandų ir matematikos mokytojų, kurie kartu su mūsų gimnazijos bendruomene šauniai praleido penktadienio popietę. Ateityje irgi tikimės tokių ar panašių konkursų, kurie suburtų kuo daugiau ne tik Kauno miesto, bet ir Respublikos mokyklų.