Mainų projektas „ATRASTI IR PATIRTI“ Vokietijoje Lemgo mieste

Kaunas jau seniai draugauja su Lipės apskritimi, todėl nenuostabu, kad 20 Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazijos pirmokų dalyvavo mokinių mainų programoje Lipės apskrities Lemgo mieste. Nedideliame, bet jaukiame Lemgo mieste mus šiltai pasitiko 20 Karlos Rave vardo mokyklos 8- 9 klasių mokinių ir jų mokytojos Sandra bei Ankė. Jaudinomės, kaip mums seksis bendrauti su nepažįstamais draugais, tačiau nuvykę supratome, kad esame laukiami, kad mumis labai gerai bus pasirūpinta. Gyvendami šeimose mokiniai pažino kitą bendravimo kultūrą, suprato, kaip svarbu mokėti užsienio kalbą, kad galėtum susikalbėti bet kokioje situacijoje.
Kultūrinė programa buvo ypač puiki. Pirmoji diena prasidėjo orientacinėmis varžybomis - pažintimi su Lemgo miestu. Pasiskirstę į mišrias lietuvių ir vokiečių grupeles mokiniai patys turėjo ieškoti žymiausių miesto objektų, išsiaiškinti jų istorijas. Didelį įspūdį paliko ekskursija po „Žydiškąjį Lemgo", kur mokiniai sužinojo apie čia gyvenusių žydų likimą karo metais, iš Lemgo kilusios žydės rašytojos Karlos Rave (kurios vardo mokykloje lankėmės) gyvenimo istoriją, apsilankėme jos name - muziejuje. Ypač šiltai buvome sutikti Lipės apskrities merijoje, esančioje Detmoldo mieste. Mums smagu buvo matyti posėdžių salėje Lietuvos ir Kauno vėliavas. Su mumis bendravo Lipės apskrities ir Kauno partnerystės organizatorius, Lipės apskrities savivaldybės administratorius Bernd- Heinrich Korte. Visiems gera buvo matyti prie merijos esantį paminklą, skirtą Kauno ir Lipės apskrities bendradarbiavimui įamžinti. Aplankėme žymiausio Vokietijos karvedžio Hermano paminklą, vaikščiojome po puikų Detmoldą. Kitą dieną vykome į Leipcigo knygų mugę. Ji kelis kartus didesnė negu Vilniaus. Domėjomės, kaip Lietuva pristato Europai savo literatūrą ir turistinius objektus. Su mumis noriai bendravo rašytojai Kristina Sabaliauskaitė, Antanas Jonynas, netgi Tomas Venclova, kuris mugėje pristatė Antano Škėmos romano „Balta drobulė" vertimą į vokiečių kalbą. Taip pat dalyvavome to paties B.H Korte ką tik išleistos knygos „700 metų Lietuvos ir Vokietijos bendravimo" sutiktuvėse.
Lankymasis pamokose, sporto varžybos, atsisveikinimo vakarėlis, organizuotas draugų vokiečių tėvų, paliko neišdildomą įspūdį. Lauksime savo draugų Lietuvoje spalio mėnesį.

Mokytojos Jūratė Slavinienė, Vilma Grigienė

Pamoka