LIETUVIŲ KALBOS IR LITERATŪROS OLIMPIADA LIETUVOS IR UŽSIENIO LIETUVIŠKŲ MOKYKLŲ MOKINIAMS

 

            Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazijoje 2018 m. kovo 9-10 dienomis vyko Lietuvių kalbos ir literatūros olimpiada Lietuvos ir užsienio lietuviškų mokyklų mokiniams. Į olimpiadą atvyko mokiniai ne tik iš 92-iejų Lietuvos mokyklų ir gimnazijų bet ir iš Latvijoje, Lenkijoje, Vokietijoje, Baltarusijoje, ir Rusijoje esančių lietuviškų mokyklų. Gabiausi Lietuvos ir užsienio lietuviškų mokyklų mokiniai atvyko pasitikrinti savo lietuvių kalbos ir literatūros žinias, užmegzti naujas pažintis, galbūt net susirasti naujų draugų.
        Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazijos mokinių ir mokytojų parengtoje atidarymo programoje buvo skaitomos ištraukos iš Janinos Degutytės, Justino Marcinkevičiaus, Maironio eilėraščių, skambėjo smuiku atliekama Balio Dvariono muzika, susirinkusių širdis džiugino mokinių atliekamos Vytauto Kernagio, Mikalojaus Noviko dainos. Olimpiados atidarymo metu susirinkusius šiltai sveikino ir sėkmės olimpiados dalyviams linkėjo Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazijos direktorė Nijolė Šimkevičienė, Lietuvos Respublikos seimo narė Rūta Miliūtė, Kauno miesto savivaldybės mero pavaduotoja Orinta Leiputė, koncerno „Eurochem“ bendrovės „Lifosa“ viešųjų ryšių atstovė Indrė Mažeikienė. Programos pabaigoje mokinius pasveikino vertinimo komisijos pirmininkė - Vilniaus universiteto, Filologijos fakulteto Prof. Dainora Pociūtė-Abukevičienė.
        Olimpiados metu Lietuvos mokyklų mokiniai atliko sudėtingas lietuvių kalbos ir literatūros užduotis, rašė esė. Užsienio lietuviškų mokyklų mokiniai atliko rašymo ir kalbos vartojimo bei kalbėjimo ir meninio skaitymo užduotis.
Kol mokiniai atliko olimpiados užduotis, juos lydėję mokytojai dalyvavo Lietuvos edukologijos universiteto docentės dr. Zita Nauckūnaitės seminare „Argumentavimo didaktika“.
Vakare, visi pageidaujantys olimpiados dalyviai, lydimi Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazijos atstovų, aplankę šventiškai padabintą Laisvės alėją, nuvyko į Kauno Kristaus Prisikėlimo baziliką, kur olimpiados dalyvius sveikino klebonas monsinjoras Vytautas Grigaravičius. Bazilikoje susirinkusieji klausėsi Kauno sakralinės muzikos mokyklos jungtinio Choro „Cantores David“ koncerto, skirto Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui. Po koncerto, užkilę į Kauno Kristaus Prisikėlimo bazilikos terasą, olimpiados dalyviai grožėjosi užburiančia vakarinio Kauno panorama.
Iki Kristaus Prisikėlimo bazilikos Lietuvos ir Kauno miesto svečiai pakilo įspūdingu Žaliakalnio funikulieriumi, vienu seniausių veikiančių keltuvų Europoje, įkurtu 1931 metais. Pasivažinėjimą Kauno Žaliakalnio funikulieriumi olimpiados dalyviams dovanojo AB „Kauno liftai“.
        Kovo 10 – osios rytą olimpiados dalyviai rinkosi į Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnaziją į iškilmingą olimpiados uždarymą. Olimpiados uždarymo programoje dalyvius sveikino ir savo įžvalgomis dalijosi Vytauto Didžiojo universiteto profesorius, Kauno m. Garbės pilietis Liudas Mažylis, šventinį olimpiados uždarymo koncertą dovanojo Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazijos bičiuliai - Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų orkestras, vadovaujamas kapelmeisterio kapitono Ričardo Kukulskio bei dirigento kapitono Remigijaus Termino.
Olimpiados nugalėtojams apdovanojimus įteikė vertinimo komisijos pirmininkė - Vilniaus universiteto, Filologijos fakulteto Prof. Dainora Pociūtė – Abukevičienė, Metų valstybės kūrėjas, Vytauto Didžiojo universiteto profesorius Liudas Mažylis, Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytojas ekspertas Martynas Januška, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro Gabių ir talentingų vaikų ugdymo skyriaus metodininkė Teklė Songulija – Tkačenko.

        Lietuvių kalbos ir literatūros olimpiadą Lietuvos ir užsienio lietuviškų mokyklų mokiniams organizavo Lietuvos švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos neformaliojo švietimo centras, Kauno miesto savivaldybės administracijos švietimo skyrius, Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazija.
Olimpiados nugalėtojams vertingus prizus įsteigė – pagrindinis olimpiados rėmėjas - koncerno „Eurochem“ bendrovė „Lifosa“, Lietuvos Respublikos seimo nariai Rūta Miliūtė ir dr. Paulius Saudargas, Kauno miesto savivaldybė, Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas, Vilniaus kolegija, leidykla „Šviesa“. Vakarinę programą Kauno Kristaus Prisikėlimo bazilikoje dovanojo Kauno sakralinės muzikos mokykla.
    Lietuvių kalbos ir literatūros olimpiados dalyviai išsivežė ne tik teigiamas emocijas, bet ir užmezgė naujas pažintis bei įgijo naujų draugų.

Daiva Ivanovienė

Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pamoka Laikas
1 08.00-08.45
2 08.55-09.40
3 09.50-10.35
4 11.05-11.50
5 12.00-12.45
6 12.55-13.40
7 13.50-14.35
 


Karinės oro pajėgos

 

Draugiškas internetas „Saugesnis internetas“ – tai programa, skirta atkreipti visuomenės dėmesį į nelegalią ir žalingą informaciją internete.


 

Šiuolaikiška interneto svetainė jaunimui

Užeikite


 © 2006 | Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazija